Rabussa je hudební skupina, která vznikla na přelomu let 2000 a 2001 v Přerově.

Dva roky hrála skupina v tříčlenné sestavě – flétny, housle a kytara. Během této doby byly položeny základy repertoáru, vybraného především ze sbírek Františka Sušila a jiných, více či méně dostupných sbírek a zpěvníků. Od roku 2005 se kapela věnuje též tvorbě komponovaných pořadů,   v nichž je propojena hudba s mluveným slovem, doplněným malovanými výjevy. Programy: Poslechněte, co se stalo, Kmotra smrt, Pověst zbojnická

Od prvního vystoupení na hradě Starý Jičín jste mohli kapelu Rabussa slyšet na množství akcí na hradech (především Sovinec), slavnostech, jarmarcích, vernisážích apod.

V průběhu roku 2003 došlo díky snaze o zpestření zvuku, pódiové prezentace a repertoáru k rozšíření kapely o další dva členy.

V současné době disponuje skupina Rabussa bohatým repertoárem složeným jednak z písní lidových a písní renesančních z různých koutů Evropy,

Program vystoupení je tedy možno přizpůsobit typu akce a přání pořadatele.

Současná sestava :

Pavel Mollin – housle, zobcová flétna, zpěv

Pavel David – kytara, mandolína, bouzouki, perkuse, zpěv

Dana Vaníčková – violoncello, zpěv

Anna Rozsypalová – zobcové flétny, fagot, zpěv

Jaromír Anděl – zpěv, kytara, perkuse, zobcová flétna

 

Technické podmínky:

Kapela disponuje vlasní aparaturou. Pokud ozvučení zajišťuje pořadatel akce, je nutno zajistit 7 mikrofonů a 4 linkové vstupy ( viz plán podia ).